Logo do strony głównej OIRP Koszalin
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie
ul. Jedności 5, 75-401 Koszalin
tel./fax: 94 342 39 56
e-mail: biuro@oirpkoszalin.pl
Obecnie jesteś » Strona główna » Aktualności

Aktualności

Zaproszenie na konferencję organizowaną przez Komisję Praw Człowieka przy NRA - "Pełnoprawna niepełnosprawność"

W załączeniu przekazujemy zaproszenie na konferencję organizowaną przez Komisję Praw Człowieka przy NRA, pt.: "Pełnoprawna niepełnosprawność", która odbędzie się w dniu 27 września 2014r. w Poznaniu na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Sali Beta przy Al. Niepodległości 53.
Osoby zainteresowane konferencją (wstęp wolny) prosimy o kontakt wyłącznie na adres: dzial.osobowy@nra.pl do dnia 22 września do godz. 15:30.
Organizator zaznaczył, iż nie ma innej możliwości rejestracji.
W zgłoszeniu elektronicznym należy podać zawód oraz adresu do korespondencji celem późniejszej wysyłki dokumentów potwierdzających uczestnictwo w konferencji.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia list zgłoszeń przed upływem podanego terminu.

Zaproszenie:
(pobierz plik typu Acrobat Reader 216 kB)

(2014-09-03)

Tydzień Bezpłatnych Porad Prawnych "Niebieski Parasol" - 22-27.09.2014

W dniach 22 - 27 września 2014r. odbędzie się ogólnopolska akcja "Niebieski Parasol" - Dni Bezpłatnych Porad Prawnych pod hasłem: "Bądź mądry przed szkodą. Praca - Rodzina - Biznes". Towarzyszyć jej będzie szeroka kampania informacyjna o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym.
Celem akcji jest ułatwienie osobom potrzebującym dostępu do informacji prawnej oraz budowa wizerunku medialnego radców prawnych jako kategorii zawodowej, wrażliwej na problemy społeczności lokalnych.
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie również będzie uczestniczyć w tym szczytnym przedsięwzięciu!
Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
W związku z powyższym Rada OIRP w Koszalinie serdecznie zaprasza wszystkich radców prawnych i aplikantów do wzięcia aktywnego udziału.
W tym celu prosimy o zgłaszanie swojego udziału do biura Izby
Udzielanie bezpłatnych porad prawnych wszystkim potrzebującym planowane jest w następujących miejscach wskazanych przez OIRP:
Koszalin, Słupsk, Lębork, Kołobrzeg, Szczecinek, Ustka, Bytów, Barwice, Miastko, Kępice, Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Biały Bór

(2014-09-02)

II Mistrzostwa Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie w tenisie ziemnym

W dniach 23.06.2014 - 18.07.2014r. na kortach w Słupsku w Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się II Mistrzostwa Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie w tenisie ziemnym. Puchar zdobyli: Jakub Podruczny oraz Aldona Dobrynin-Ulkowska. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zamieściliśmy w naszej galerii
(2014-08-12)

XI Ogólnopolski Rajd Bieszczadzki Radców Prawnych

Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie we współpracy Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie po raz kolejny organizuje tradycyjnie w dniach od 1 do 5 października 2014 r. XI Ogólnopolski Rajd Bieszczadzki Radców Prawnych

Zakwaterowanie w domkach turystycznych komfortowo wyposażonych jak i w Ośrodku Wypoczynkowym "Wisan" w Bystrem jak i graniczących z Ośrodkiem komfortowo wyposażonych domkach turystycznych.

Koszt uczestnictwa radców prawnych, aplikantów radcowskich wynosi 490 zł, zaś dla osób spoza korporacji 790 zł i obejmuje:
- zakwaterowanie i wyżywienie od kolacji w dniu 1 października br. do śniadania w dniu 5 października br.
- opiekę przewodników GOPR
- udział w programach towarzyszących,
- ubezpieczenie.

Chętnych prosimy o kierowanie zgłoszenia na kartach zgłoszenia drogą elektroniczną (e-mail: sito@kirp.pl) , faksem (022 319 56 16) bądź pocztą na adres:

Krajowa Rada Radców Prawnych
Al. Ujazdowskie 41 lok. 2
00-540 Warszawa

Kartę zgłoszenia należy przesyłać wraz z dowodem uiszczenia opłaty za udział w rajdzie.

Opłatę w tej wysokości należy uiszczać bezpośrednio na konto Ośrodka Wypoczynkowego "Wisan" Bystre k/Baligrodu.Nr 74124027441111001008037603 do 18 września 2014 r.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
Zwracamy uwagę na konieczność zabrania ciepłej i nieprzemakalnej odzieży.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie także ze względu na warunki pogodowe o czym uczestnicy zostaną powiadomieni z niezbędnym wyprzedzeniem.
Zapraszam serdecznie
Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji KRRP
Michał Korwek

Karta zgłoszeniowa: (pobierz plik typu MS Word 36KB)

Program: (pobierz plik typu MS Word 36KB)

(2014-08-10)

Ogólnokrajowe Mistrzostwa Prawników w biegu na 10 km

Zrzeszenie Prawników Polskich Oddział we Wrocławiu wraz z Klubem Biegacza SOBÓTKA organizuje Ogólnokrajowe Mistrzostwa Prawników w biegu na 10 km. To wydarzenie sportowe, którego celem jest zachęcenie przedstawicieli wszystkich korporacji zawodowych do aktywności sportowej, odbędzie się w ramach Sobótczańskiej Dziesiątki - Run Masters. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniu 20 września 2014 r. w Sobótce. Planuje się, że na starcie biegu stanie około 300 prawników. Współorganizacji imprezy podjęła się Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Sędziów Polskich - Iustitia Wrocław i Izba Komornicza we Wrocławiu.
Aktualne informacje o Mistrzostwach dostępne są na stronie internetowej www.kbsobotka.pl. Za pośrednictwem powyższej strony internetowej można dokonać zgłoszenia udziału w biegu.
(2014-07-29)

Komunikat Dziekana

Radcowie prawni chętni do prowadzenia spraw z urzędu proszeni są o zgłaszanie się do Biura Izby.
Romuald Baranowicz
Dziekan
(2014-07-20)

I Mistrzostw Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w piłce siatkowej pod patronatem Dziekana OIRP Warszawa.

Szanowni Państwo
Miło jest mi poinformować, iż w dniach 25-26 października 2014 r. w Warszawie planowane jest rozegranie I Mistrzostw Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w piłce siatkowej pod patronatem Dziekana OIRP Warszawa.
Do udziału w Turnieju, a następnie imprezie integracyjnej zapraszamy wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich z całej Polski. Formuła Turnieju dopuszcza możliwość udziału w sześcioosobowej drużynie dwóch przedstawicieli innych zawodów prawniczych. Członkowie jednej OIRP lub kilku OIRP, którzy zebrali grupę minimum sześć osób dokonają zgłoszenia drużyny. Sugerowana jest nazwa zespołu, która wskazuje OIRP z której jest największa liczba zawodników.
Bardzo prosimy o przesłanie w terminie do dnia 15 września 2014 r. informacji, czy są Państwo zainteresowani udziałem w zmaganiach sportowych i imprezie integracyjnej. Orientacyjny koszt z noclegiem i imprezą to około 200 zł. W przypadku pytań proszę o kontakt pod adresem siatkowka@oirpwarszawa.pl lub nr telefonu 504 165 880.
Nagrodami dla trzech najlepszych drużyn będą Puchary ufundowane przez Dziekana OIRP Warszawa.
Bardzo proszę o przesłanie informacji czy w OIRP Koszalin są osoby, które chciałyby uczestniczyć w Turnieju.

Pozdrawiam,
Jarosław Dąbkowski
radca prawny
504 165 880
OIRP Warszawa
Komisja ds Integracji OIRP Warszawa

(2014-07-18)

Nowy ogólnopolski serwis ogłoszeń prawniczych

W załączeniu przekazujemy informację od Dziekana OIRP w Lublinie Marka Pawłowskiego

Pismo:
(pobierz plik typu Acrobat Reader 1,1MB)

(2014-07-17)

Oferta Shell dla radców

Informujemy, o podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Krajową Izbą Radców Prawnych oraz firmą Shell Polska Sp. z o.o. w zakresie kart paliwowych euroShell. Dzięki wypracowanym warunkom handlowym możliwe będzie obniżenie kosztów zakupu paliwa oraz wydatków na eksploatację Państwa pojazdów. Poniżej prezentujemy warunki współpracy z Shell Polska Sp. z o.o.:
rabat 0,12 zł brutto/ 1litr (nie dotyczy paliwa gazowego LPG)*;
rabat 30% na myjnie*;
rabat 15% na oleje silnikowe*;
rabat 15% na płyny i kosmetyki samochodowe*;
termin płatności 14 dni - 2 zbiorcze faktury w miesiącu;
dostęp do usługi Shell Card Online - kontrola zużycia paliwa, dostęp do dokumentacji online i inne;
*rabaty są dostępne na każdej stacji Shell w Polsce przy użyciu karty paliwowej euroShell i naliczane są od każdej transakcji. Rabat dotyczy wszystkich rodzajów paliw PB i ON (w tym również V-Power) i widoczny jest na fakturze, do której załączane jest zestawienie wszystkich transakcji z podziałem na poszczególne pojazdy. Shell Polska Sp. z o.o. udziela limitu kredytowego w wysokości 30.000 złotych, bez żadnych dokumentów finansowych dla podmiotów, które prowadzą działalność min. 24 miesiące. Dla pozostałych podmiotów, wysokość limitu kredytowego i formy jego zabezpieczenia zostaną ustalone przez Shell Polska Sp. z o.o..
Poniżej przedstawimy niezbędne do podjęcia kroki w celu rozpoczęcia z korzystania kart paliwowych euroShell.
- podpisanie umowy i załączników wraz z parafowanym regulaminem kart euroShell (po 2 egzemplarze);
- wypełnienie i podpisanie wniosku o wydanie kart paliwowych (1 egzemplarz);
- dołączenie kserokopii dokumentów rejestrowych (KRS/CEiDG/Umowa spółki, NIP, REGON);
Karty paliwowe wraz z numerem PIN zostaną wysłane bezpośrednio na adres wskazany w umowie. Czas oczekiwania na karty paliwowe wynosi około 21 dni od momentu podpisania umowy przez Shell Polska Sp. z o.o. Umowa wraz załącznikami i regulaminem zostanie wysłana na adres email po otrzymaniu wiadomości o treści "Shell" na adres email Agenta firmy Shell Polska Sp. z o.o. - BENEFIT CONSULTING GROUP S.C. : info@benefitcg.pl lub kontakt telefoniczny - 603 190 130.
(2014-07-12)

Informacja Dziekana

Uprzejmie informujemy, że powstał nowy portal dla prawników spec prawnik, którego zadaniem jest łączenie klientów z radcami prawnymi . Osoby zainteresowane podjęciem współpracy odsyłamy na stronę www.specprawnik.pl

Dziekan Rady

Romuald Baranowicz

(2014-07-12)

Informacja

W zakładce akty prawne zamieściliśmy wersję elektroniczną publikacji "Zbiór przepisów samorządu radców prawnych". Zapraszamy
(2014-07-04)

I Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w Biegu na 10 km.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi zaprasza radców prawnych, aplikantów radcowskich oraz członków naszej Izby na I Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w Biegu na 10 km.

Pisma:
(pobierz plik typu Acrobat Reader 5,6MB)

(2014-07-04)

Ślubowanie radców prawnych

W dniu 18 czerwca 2014r. oraz 1 lipca 2014r. odbyło się uroczyste ślubowanie radców prawnych, którzy zasilą naszą Izbę. Wszyscy w marcu tego roku złożyli egzamin radcowski, a teraz odebrali dokumenty potwierdzające ich uprawnienia do wykonywania zawodu. Nowym radcom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów zawodowych!
Zapraszamy do naszej galerii, w której umieściliśmy zdjęcia z uroczystości.
(2014-07-02)

Materiały ze szkolenia

W załączeniu przekazujemy materiały ze szkolenia zawodowego udostępnione przez Sędzię Martę Knotz

Załącznik
1. (pobierz plik typu MS Word 76KB)

(2014-07-01)

Prośba KRRP

W załączeniu przekazujemy prośbę od KRRP skierowaną do radców prawnych

Pismo KRRP:
(pobierz plik typu Acrobat Reader 1,1MB)

(2014-07-01)

Informacja

Zapraszamy do naszej galerii, w której umieszczono zdjęcia z wycieczki: "Od Andalus do Andaluzji 26.05.2014
(2014-06-25)

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie

Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji KRRP zaprasza do udziału w ?XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie?, które odbędą się w dniach 21 - 23 sierpień 2014 r.

Załączniki
1.Ogłoszenie: (pobierz plik typu MS Word 32KB)
2.Program: (pobierz plik typu MS Word 32KB)
3.Karta zgłoszenia radca prawny: (pobierz plik typu MS Word 36KB)
4.Karta zgłoszenia aplikant: (pobierz plik typu MS Word 36KB)
5.Karta zgłoszenia osoba spoza samorządu: (pobierz plik typu MS Word 36KB)
6.Karta zgłoszenia osoba spoza samorządu niegrająca: (pobierz plik typu MS Word 36KB)

(2014-06-23)

Kandydaci na kuratora

Sąd Rejonowy w Koszalinie XIV zamiejscowy Wydział Rodzinny i Nieletnich z siedzibą w Sławnie zwraca się z prośbą o wskazanie kuratorów dla dwóch osób.

Pisma:
(pobierz plik typu Acrobat Reader 872 kB)

(2014-06-10)

Konkursu na najlepszy projekt w ramach działalności zagranicznej Okręgowych Izb Radców Prawnych

Komitet ds. Współpracy z Zagranicą Krajowej Rady Radców Prawnych ogłasza Konkursu na najlepszy projekt w ramach działalności zagranicznej Okręgowych Izb Radców Prawnych. Wnioski należy przesyłać do dnia 15 czerwca, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 27 czerwca.

Regulamin

(pobierz plik typu MS Word 38KB)

Zgłoszenie

(pobierz plik typu MS Word 58KB)

(2014-05-28)

Święto Prawników 2014 r.

Plakat informacyjny
(pobierz plik typu Acrobat Reader 1,37MB)

(2014-05-20)

Funkcja kuratora

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miastku zwraca się z prośbą o wyznaczenie kandydata na przedstawiciela dla osoby nieobecnej.

Pismo z prośbą
(pobierz plik typu Acrobat Reader 516kB)

(2014-05-20)

Studia podyplomowe

Informujemy, że Instytut Nauk Prawnych PAN uruchamia obecnie V edycję Podyplomowego Studium Prawa Konkurencji.

Pismo
(pobierz plik typu Acrobat Reader 1,15MB)

(2014-05-20)

Spotkanie Rzeczników Funduszu Seniora w Olsztynie

W dniach 24-26 kwietnia 2014r w Olsztynie w Hotelu Warmińskim odbyła się doroczna Narada Kapituły Funduszu Seniora z udziałem Rzeczników Funduszu Seniora oraz Przewodniczących Klubów Seniora ze wszystkich Okręgowych Izb Radców Prawnych.
Zapraszamy do zakładki "Galeria", gdzie zamieszczone są zdjęcia
(2014-05-08)

Kandydaci na kuratorów

W związku z wezwaniami Sądu Rejonowego w Słupsku do wskazania kandydatów na kuratorów dla osób nieobecnych - stron postępowań administracyjnych toczących się przed Starostą Słupskim w sprawach dotyczących ustalenia opłat za usunięcie i przechowywanie na parkingu strzeżonym pojazdów, w odniesieniu do których orzeczono przepadek na rzecz Powiatu Słupskiego, prosimy radców prawnych bądż aplikantów radcowskich, gotowych podjąć się tej funkcji o zgłaszanie się do Starostwa Powiatowego w Słupsku.

Pismo
(pobierz plik typu Acrobat Reader 1,25MB)

(2014-05-07)

Kursy prawnicze języka angielskiego

Szanowni Państwo,
na prośbę Wiceprezes KRRP Marii Ślązak, w załączeniu przekazujemy informację o kursach prawniczego języka angielskiego organizowanych przez Law Society Professional Training.

Ogłoszenie
(pobierz plik typu Acrobat Reader 1,24MB)

(2014-04-22)

KRRP ogłasza konkurs "Innowacyjna kancelaria" Edycja 2014

W dzisiejszym niezwykle dynamicznym rynku usług prawnych jednym z najważniejszych elementów przesądzających o sukcesie kancelarii jest innowacyjność. Zważywszy na dużą aktywność środowiska radców prawnych na tym polu Krajowa Rada Radców Prawnych ogłasza konkurs pod nazwą "Innowacyjna Kancelaria" o nagrodę "Złotej Jaskółki".

Informacje o konkursie

(pobierz plik typu MS Word 32KB)

Aplikacja do konkursu "Innowacyjna Kancelaria 2014"

(pobierz plik typu MS Word 44KB)

Regulamin do konkursu "Innowacyjna Kancelaria 2014"

(pobierz plik typu MS Word 56KB)

(2014-04-16)

Informacja

Informujemy, że materiały dotyczące szkolenia z 1 marca 2014 r. Pani Sędzi Teresy Karczyńskiej - Szumilas zostały umieszczone w zakładce:
Szkolenia -> Archiwum szkoleń.
Zainteresowanych zapraszamy.
(2014-04-04)

Zgromadzenie Delegatów

Dnia 22 marca 2014 roku odbyło się Zgromadzenie Delegatów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie. Zapraszamy do galerii, w której umieszczone zostały zdjęcia.
(2014-04-01)

Projekt nowego Kodeksu Etyki Radcy Prawnego

List Prezesa KRRP
(pobierz plik typu Acrobat Reader 1,25MB)

Projekt nowego Kodeksu Etyki Radcy Prawnego

(pobierz plik typu MS Word 212KB)

(2014-03-31)

Apel Dziekana OIRP Kraków

Działając na prośbę Pani Dziekan z OIRP w Krakowie, poniżej umieściliśmy informacje dotyczącą pomocy dla radcy prawnego z tamtejszej Izby

Prośba
(pobierz plik typu Acrobat Reader 480KB)

(2014-03-20)

Kryształowe Serce Radcy Prawnego

Krajowa Rada Radców Prawnych po raz szósty ogłosiła konkurs "Kryształowe serce radcy prawnego". W czwartek, 13 marca 2014r., podczas uroczystości w Warszawie, wręczono je 18 radcom prawnym i aplikantom radcowskim - laureatom wskazanym przez Okręgowe Izby Radców Prawnych, którzy wyróżnili się w działalności dobroczynnej. Gratulujemy wszystkim laureatom, a w szczególności naszej Koleżance - Mecenas Teresie Ponikowskiej, która wielokrotnie udzielała pomocy osobom w sytuacjach życiowo dla nich trudnych. Pani Mecenas udzielała się także jako wolontariuszka w świadczeniu bezpłatnych porad prawnych zarówno w stowarzyszeniach, w których działała, jak i w akcjach organizowanych przez naszą Izbę.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w zakładce Galeria

Szczegółowe informacja dot. "Kryształowego serca" znajduje się na stronie KIRP

(2014-03-17)

Pismo Wiceprezesa KIRP Ewy Stompor-Nowickiej

Szanowni Państwo,
w dniach 24 lutego - 1 marca 2014, po raz kolejny odbywał się "Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem".
W organizację akcji pod auspicjami Ministerstwa Sprawiedliwości włączyli się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Radców Prawnych, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Kuratorów, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.
Samorząd radców prawnych uczestniczy w akcji już po raz kolejny. Ponad osiemdziesięciu radców prawnych i aplikantów radcowskich zaangażowało się w tę społecznie oczekiwaną akcję.
Z porad specjalistów, w tym radców prawnych i aplikantów radcowskich skorzystało w tym roku ponad dwa tysiące potrzebujących.
Udział naszych Koleżanek i Kolegów ? radców prawnych oraz aplikantów radcowskich nie byłby możliwy bez pomocy ze strony Szanownych Państwa. Bardzo dziękuję.
Proszę również o przekazanie podziękowania tym Koleżankom i Kolegom - radcom prawnym oraz Aplikantom radcowskim, którzy poświęcili swój czas działając pro publico bono.

Z wyrazami szacunku
Ewa Stompor-Nowicka
Wiceprezes
Krajowej Izby Radców Prawnych

(2014-03-10)

Galeria zdjęć‡

E-Learning

z radcą… bezpieczniej

SIP KWANTUM

Dziennik Radcy Prawnego

strona KIRP

lex nawigator

Strona główna | Aktualności  | Aplikacja | Szkolenia | Kontakt

Okrę™gowa Izba Radców Prawnych w Koszalinie, 75-401 Koszalin, ul. Jedności 5, skr. poczt. 114, tel./fax +48 94 342 39 56

Copyright 2009-2013 OIRP Koszalin - Wszelkie prawa zastrzeżone.